کانتینر 20 فوت

تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۲

تاریخ آخرین بروزرسانی: 21 خرداد 1403

کانتینر 20 فوت(کانتینر 12 متری) به عنوان یکی از ارکان حمل و نقل و لجستیک، انقلابی در جابجایی کالا ایجاد کرده است. این کانتینرها با ابعاد استاندارد طول6 متر، عرض 2.40 متر و ارتفاع 2.60 متر، به آسانی بر روی کفی تریلی قرار می‌گیرند و محدودیتی از نظر ابعاد طول و عرض ایجاد نمی‌کنند. جاقلابی‌های استاندارد در هر چهار گوشه‌ی کانتینر، امکان جابه‌جایی امن و آسان توسط جرثقیل را فراهم می‌سازند. این مقاله به طور کامل به بررسی کانتینر ۲۰ فوت، از جمله ابعاد، انواع، کاربرد، مزایا و قابلیت‌های شگفت‌انگیز آن می‌پردازد.

در صورت علاقه بیشتر به کانتینرها می‌توانید به پست قبلی وبلاگ دپوکانتین مراجعه کرده و با تعریف کانتینر و کاربردهای آن آشنا شوید.

ابعاد کانتینر ۲۰ فوت

آگاهی از ابعاد کانتینر 20 فوت به شما کمک می‌کند که بدانید بار با چه مقدار و ابعادی را می‌توانید در آن جای دهید. قبل از خرید کانتینر ۲۰ فوت، ابعاد و وزن بار خود را به دقت اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که کانتینر اندازه مناسب برای نیاز شما را دارد.

ابعاد داخلی:

 • طول: 5.90 متر (19.4 فوت)
 • عرض: 2.35 متر (7.8 فوت)
 • ارتفاع: 2.39 متر (7.9 فوت)

ابعاد خارجی:

 • طول: 6.06 متر (20 فوت)
 • عرض: 2.44 متر (8 فوت)
 • ارتفاع: 2.59 متر (8.5 فوت)

وزن:

 • وزن خالی: 2300 کیلوگرم (5071.5 پوند)
 • ظرفیت بارگیری: 25000 کیلوگرم (55126.9 پوند)

حجم:

 • حجم داخلی: 33.2 متر مکعب (1172 فوت مکعب)

نکات مهم:

 • به خاطر داشته باشید که ابعاد خارجی کانتینر کمی بیشتر از ابعاد داخلی آن است.
 • وزن خالی کانتینر را هنگام محاسبه ظرفیت بارگیری در نظر بگیرید.
 • حجم داخلی کانتینر نشان دهنده فضای قابل استفاده برای بارگیری است.
 • درب های کانتینر ۲۰ فوت در انتهای آن قرار دارند و عرض آنها 2.35 متر (7.8 فوت) است.
 • ارتفاع درب کانتینر 2.39 متر (7.9 فوت) است.

ابعاد کانتینر 20 فوت-سایز کانتینر 20 فوت

کاربرد کانتینر ۲۰ فوت

کانتینرها در حمل‌و‌نقل دریایی، زمینی و هوایی و عموما در ابعاد استاندارد ۲۰ فوت و ۴۰ فوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از کانیتر، مزایای متعددی مثل سهولت در بارگیری و نقل و انتقال کالا، کاهش چشمگیر هزینه‌های حمل و نقل، قابلیت آمارگیری کالاهای ارسالی، جلوگیری از سرقت و آسیب رسیدن به محصولات، قابلیت حمل بار به صورت فله‌ای و… را به ارمغان می‌آورد. البته کانیتر‌ها به جز انتقال محصولات کاربرد های متنوع دیگری، از جمله استفاده به عنوان انبار، ایجاد واحد‌های مسکونی، کانتینر ویلایی، محل نگهداری حیوانات و …را نیز دارند.

انواع کانتینر ۲۰ فوت

کانتینرهای 20 فوت هر یک با ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود به چند نوع تقسیم می‌شوند:

کانتینر 20 فوت استاندارد(Standard)

این نوع کانتینر به عنوان استاندارد و عمومی‌ترین نوع مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای حمل و نقل انواع کالاها از جمله محصولات صنعتی و مصرفی استفاده می‌شود.

کانتینر 20 فوت ارتفاع بلند(High cube)

کانتینر 20 فوت ارتفاع بلند مشابه کانتینر استاندارد 20 فوت است با این تفاوت که دارای یک فوت(حدود 30 سانتی متر) ارتفاع بیشتر می‌باشد. این نوع کانتینرها برای حمل و نقل بارهای با ارتفاع بیشتر مناسب هستند. همچنین اگر به فضای بیشتری برای بارگیری اجناس نیاز دارید، بدون افزایش فضای زمینی (و در نتیجه هزینه‌های حمل‌ونقل)، کانتینرهای 20 فوت با ارتفاع بیشتر گزینه مناسبی خواهند بود.
با افزایش ارتفاع کانتینر 20 فوتی استاندارد، امکان جابجایی بارهای حجیم مانند اقلام دکوراسیون داخلی، مبلمان منزل، تجهیزات صنعتی و غیره فراهم می‌شود. بنابراین برای شرکت‌های خدمات باربری، خدمات حمل اثاثیه منزل، شرکت‌های حمل تجهیزات و ماشین‌آلات گزینه مناسبی به شمار می‌رود. افزایش یک فوتی ارتفاع، ظرفیت کانتینر را برای حمل بار تا 11% افزایش می‌دهد. این امر منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل برای آن دسته از کالاهایی می‌شود که قابلیت بارگیری بیشتری در یک کانتینر را دارند.

کانتینر 20 فوت های‌ بدون سقف(Open Top)

این کانتینرها در بالای خود دارای درب‌های قابل باز و بسته شدن هستند که به راحتی بارگیری و تخلیه کالاها را امکان‌پذیر می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود که بارگیری کالاها به سرعت صورت گیرد و زمان کمتری صرف شود.

با آشنایی بیشتر می‌توانید به مقاله کانتینر اپن تاپ(بدون سقف) دپوکانتین مراجعه کنید.

کانتینر 20 فوت های‌ ترکیبی(Hybrid)

این کانتینرها ترکیبی از ویژگی‌های کانتینرهای استاندارد و بدون سقف هستند. برخی از بخش‌های کانتینر باز و برخی دیگر بسته شونده است، که این امر امکان حمل بارهای مختلف را فراهم می‌کند.

کانتینر 20 فوت یخچالی(Reefer)

این کانتینرها با امکان کنترل دما و رطوبت، برای حمل بارهای حساس مانند مواد غذایی، داروها و مواد شیمیایی مناسب هستند. این کانتینرها به عنوان یک محیط حفاظت‌شده برای کالاها عمل می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با این نوع کانتینر،مزایا،کاربردها و چالش‌های آن می‌توانید به مقاله کانتینر یخچالی مجموعه دپوکانتین مراجعه کنید.

کانتیر 20 فوت فلت راک(Flat Rack)

این کانتینرها برای حمل بارهای بزرگ، بلند، یا با ابعاد بزرگتر، که در کانتینرهای استاندارد جا نمی‌گیرند، به‌کار می‌روند. از مزایای آنها می‌توان به قابلیت بارگذاری از بالا و استفاده از تجهیزات امنیتی اشاره کرد.

با آشنایی بیشتر می‌توانید به مقاله کانتینر فلت رک دپوکانتین مراجعه کنید.

تغییر کاربری کانتینر ۲۰ فوت

اگرچه هدف اصلی کانتینر ۲۰ فوت فوت حمل کالاها در اقیانوس‌های جهان است اما قابلیت تغییرکاربری آن‌ها که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد، فرصت‌های متعددی را برای خلق سازه‌های مختلف فراهم می‌کند. علاوه بر امکان خلق سازه‌های خلاقانه مثل یک کافه کانتینری، سازه‌های کاربردی دیگری مثل انبار و کارگاه نیز با استفاده از کانتینرها قابل ساخت هستند. فرصت‌های ایجاد شده توسط کانتینر ۲۰ فوت فقط به سازه‌های تکی محدود نمی‌شود.

کمپ کانتینری

ابعاد کانتینر بیست فوت فرصت ایجاد کمپ‌های ماژولار کانتینری را فراهم می‌سازد. چنین کمپ‌هایی سازه‌های متعددی از جمله کانتینرهای تغییر کاربری داده شده‌ی زیستی، کارگاهی، مدیریتی، سرویس بهداشتی و بسیاری دیگر را در دل خود جای می‌دهند. طبیعت ماژولار کانتینرها، افزودن یونیت‌های مختلف به کمپ‌ها را نیز ممکن می‌سازد. ابعاد کانتینر 20 فوت، امکان جابه‌جایی و برپاسازی مجدد و سریع کمپ‌ها را نیز فراهم می‌کند. همین امر نیز می‌تواند در بلندمدت، هزینه‌‌های پیمان‌کاران پروژه‌ای را به‌شدت کاهش دهد.

کانتینر 20 فوت تغییر کاربری شده به کمپ کانتینری زیستی

مزایای محیط زیستی

ساخت سازه‌های سنتی، به دلایل متعدد به مواد اولیه و مصالح متعددی نیاز دارد که تولید هرکدام، مستلزم فرایندهای معدنی یا صنعتی است. استفاده از کانتینرها، علاوه بر حذف این آسیب‌های محیط زیستی، با طولانی‌تر کردن کاربری کانتینرها، آسیب محیط زیستی آن‌ها را به حداقل می‌رساند.

خرید و قیمت کانتینر ۲۰ فوت 

اگر درباره‌ی کانتینر و کانکس کنجکاو هستید اما اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، کارشناسان ما در مجتمع صنعتی دپوکانتین، آماده‌ی ارائه مشاوره تخصصی به شما هستند. دپوکانتین با غریب به سی سال تجربه در زمینه‌ی تولید، خرید و فروش کانکس و کانتینر با بهترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن، می‌تواند تمامی نیازهای شما را براورده کند. برای اطلاع از قیمت محصولات کانتینر، قیمت انواع کانکس و … می توانید از اطلاعات ما در پایین صفحه یا صفحه‌ی تماس با ما استفاده نمایید.

2 نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *