طراحی و ساخت کمپ ساندویچ پانل

تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲

تاریخ بروزرسانی: 06 بهمن 1402

مقدمه

کمپ کانکسی، نوعی سازه پیش ساخته و قابل حمل بر اساس کانکس است که از ورق‌های ساندویچ‌پانل ساخته می‌شود. این سازه ها معمولا به صورت ماژولار تولید می‌شوند که قابلیت جابجایی و نصب آسان آن‌ها را تضمین می‌کند. کمپ‌های کانکسی، در سال‌های اخیر به دلایل متعددی مورد توجه قرار گرفته‎‌اند.

توصیه می‌شود برای آشنایی بیشتر با کانکس مقاله کانکس و کاربردهای آن مجموعه دپوکانتین را مطالعه نمایید.

مزایای استفاده از کمپ کانکسی

قیمت مناسب

یکی از بزرگترین مزایای کمپ کانکسی، قیمت مناسب آن‌ها نسبت به سایر روش‌های ساخت و ساز است. با توجه به اینکه کمپ کانکسی در کارخانه به صورت سفارشی تولید می‌شود، هزینه تمام شده آن پایین‌تر از ساختمان‌هاست.

سرعت ساخت

سرعت بسیار بالای ساخت از دیگر مزایای کمپ کانکسی به شمار می‌رود. کمپ‌های کانکسی، پس از ساخت، آماده استفاده هستند و نیاز به پی‌ریزی و موارد اضافی دیگر ندارند. با یک برنامه ریزی درست، می توان یک ساختمان کمپ کانکسی را ظرف مدت کوتاه طراحی کرد و به بهره‌برداری رساند.

انعطاف پذیری بالا

کمپ کانکسی ها قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. می توان آنها را با اشکال و اندازه های مختلف و بر اساس نیاز مشتری طراحی و سفارشی سازی کرد. همچنین امکان تغییر، جابجایی و توسعه بعدی آنها وجود دارد.

کانکس ساندویچ پانل 6 متری

طراحی و ساخت کمپ پانلی

طراحی کمپ‌ها، فرایندی دقیق و نیازمند برنامه‌ریزی است. در این فرایند، از نرم افزارهای متعددی استفاده می‌شود تا محصول نهایی، با حداکثر کیفیت ممکن تولید شود. در ادامه، مراحل انجام این پروسه را مرور می‌کنیم.

 مرحله اول: بررسی نیازها و برنامه‌ریزی

در این مرحله، کارفرما مشخصات مد نظر خود را از جمله کاربری کمپ، امکانات مورد نیاز، تعداد پرسنل، محل قرارگیری کمپ و بسیاری دیگر را بیان می‌کند. مهندس نقشه‌کش، بر اساس گفته‌ها و مشخصات مد نظر کارفرما

مرحله دوم: انتخاب مواد مناسب

در این مرحله، بر اساس بودجه و نیازهای پروژه، متریال مناسب انتخاب شده و هزینه‌ی ساخت کمپ براورد می‌شود. این مواد می‌توانند شامل فلزات، پلاستیک، چوب و غیره باشند. همانطور که گفته شد، نیازها و شرایط پروژه، مثل محل نصب کمپ و آب و هوای آن، موثرترین عامل در این انتخاب است. کانکس‌ها ساندویچ پانل با استفاده از ورق‌های ساندویچ پانل ساخته می‌شوند اما متریال مورد استفاده برای پوشش داخلی، پروفیل مورد استفاده در استراکچر و بسیاری دیگر، قابل تغییر هستند.

مرحله سوم: طراحی و ساخت

پس از انتخاب مواد، مهندسین با تجربه، طراحی سازه را شروع می‌کنند. این شامل طراحی لایه‌های مختلف کانکس، ایجاد فضاهای مورد نیاز، نصب اتاق‌ها و غیره می‌شود. طراحی مناسب باید به افراد اجازه دهد تا فضای کاری راحت و کارآمد داشته باشند. برای مثال، باید به اندازه مناسب، تقسیم‌بندی فضا، و استفاده از نور طبیعی در طراحی توجه کنیم. برای دستیابی به چنین نقشه‌ای، مهندس بر پایه طرح‌های اولیه و موارد ذکر شده توسط کارفرما، طرحی را در نرم‌افزار AutoCAD رسم می‌کند. پس از آن، بر پایه‌ی نقشه‌های اتوکد، طرحی سه‌بعدی در نرم‌افزار SketchUp

مرحله چهارم: بازبینی و اصلاحات

پس از طراحی کانکس، نقشه‌ها و طرح‌های سه‌بعدی، برای تایید برای کارفرما و مهندس تولید فرستاده می‌شود تا در صورت نیاز، اصلاحات لازم برای دستیابی به بهترین سازه انجام شود.

مرحله پنجم: ساخت و تولید کانکس

در این مرحله، ساخت و تولید کانکس ساندویچ پانل بر اساس نقشه‌ها و محاسبات دقیق مهندسین و با نظارت مهندس تولید آغاز می‌شود. مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل این مرحله، بر اساس نوع کانکس و مشخصات آن، متغیر است. در انتهای این مرحله، مهندس کنترل کیفی، سازه را بررسی می‌کند و در صورت مطابقت آن با استانداردها، برای تحویل آماده می‌کند.

کمپ ساندویچ پانل 12 متری

کاربرد کمپ‌های پانلی

کمپ‌های کانکسی ساندویچ پانل به دلیل مقاومت دربرابر زلزله، مقاومت بالا در مقابل رطوبت و عایق‌بندی مناسب در برابر صدا، گزینه‌ی مناسبی برای انواع پروژه‌ها هستند. از کاربری‌های اصلی این کمپ‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمپ‌های معدنی

پروژه‌های معدنی، به‌علت نیاز دائم به پرسنل مستقر در محل، به فضایی برای خواب، استراحت، محل کار مهندسین و… نیاز دارند. کمپ‌های پانلی به دلیل ویژگی‌های خاص خود مانند مقاومت در برابر ضربه و صدا، می‌توانند چنین فضایی را با بهترین کیفیت فراهم کنند.

کمپ‌های پروژه‌های نفتی و پتروشیمی

پروژه‌های نفت و پتروشیمی نیز، شرایطی مشابه به کمپ‌های معدنی دارند. پرسنل، همواره در این پروژه‌ها مشغول کارند. مقاومت بالای کمپ‌های ساندویچ پانل در برابر رطوبت بالای هوا و امکان آتش‌سوزی، آن را به گزینه‌ای مناسب برای خدمت تر چنین پروژه‌هایی تبدیل می‌کند.

نتیجه‌گیری

کمپ کانکسی گزینه اقتصادی و مناسبی برای پروژه‌هایی است که به نیروی مستقر در محل نیاز دارند. این سازه‌های پیش‌ساخته به علت برخورداری از عایق‌های مناسب، مقاومت بالا در برابر رطوبت و دما، استراکچر مستحکم و ضد زلزله و امکان شخصی‌سازی، می‌توانند آسایش و امنیت پرسنل را فراهم کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی کانکس‌ها، ویژگی‌های آن‌ها و سفارش سازه‌ی مطلوب خود، با مشاورین متخصص مجموعه دپوکانتین در ارتباط باشید.

امتیاز شما

نظری ثبت نشده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *